Перший урок 1 клас «Моя рідна школа»

Тема. Моя рідна школа.

Мета: дати першокласникам уявлення про школу, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам’ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.

Обладнання: намальовані синички з буквами ш, к, о, л, л, а у дзьобиках, м’яка іграшка півник, казкові персонажі, ілюстрацій ний матеріал на шкільну тематику.

Хід уроку

І. Організація класу.

— Добрий день, мої маленькі школярики. Я вітаю вас із першим навчальним днем, із першим шкільним святом, із першим уроком. Цей день обов’язково буває в житті кожної людини. АЛЕ БУВАЄ ОДИН-ЄДИНИЙ РАЗ. І, може, тому він такий хвилюючий. Сьогодні ми з вами вступили у нашу велику шкільну родину, ви стали учнями 1 класу. З цього дня ми будемо мандрувати країною Знань, збираючи усе, що вона нам подарує. А дарує вона те, без чого ми не можемо жити, працювати, — знання. Відтепер ви не просто діти, ви – школярі!

Це не вигадка,не казка,

Що віднині я – школярик.

Ось портфелик мій, будь ласка,

А в портфелику – букварик.

А в портфелі – акварелі

Грають барвами м’якими,

Є і зошити в портфелі,

І щоденник поряд з ними.

Лиш оцінок ще немає,

Бо почав я вчитись тільки,

Хоч сестричка вже питає,

Чи носитиму десятки.

  • Але щоб наш урок міг продовжуватись далі, нам слід познайомитись.

Знайомство з учнями.

Учитель називає себе, передає м’яку іграшку учневі, який сидить за першою партою. Учень називає себе і передає іграшку сусідові по парті, і т. д.

  • Ось ми з вами і познайомились. Ми проведемо разом чотири роки, протягом яких нас очікує багато цікавого. Від сьогодні у вас з’являться нові друзі, з якими ви ділитимете свої радощі й сумніви, перемоги й невдачі, будете вчитися разом робити гарні справи. Отже, сьогодні народжується ще одна шкільна сім’я.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Відгадайте загадку:По подвір’ю ходить птах

І співає по складах. (Півник)

Учитель показує м’яку іграшку – півника.

  • До нас на урок завітав Півник-трудівник, який рано-вранці всіх будить до школи, до того ж не сам, а разом зі своїми друзями – пташками.

Учитель показує класу картинку із зображенням синичок, які у дзьобиках тримають букви.

  • Як називаються ці пташки?

  • Що синички принесли вам у дзьобиках?

  • Нам треба скласти з поданих букв слово.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Тема нашого уроку – «Моя рідна школа.»

  • А для чого потрібна школа? Так, школа – це велика країна Знань. Вона розкриє безліч секретів. Ви пройдете багатьма стежками цієї країни, і я думаю, вам це сподобається.

ІV. Робота над темою.

  • Знову нашому півнику не сидиться. Він хоче разом з вами подорожувати Країною Знань. Рушаймо у подорож.

Зупинка «Математична»

  • На цій зупинці нас чекає казковий герой – Мишка.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Вміють дітки рахувать.

Дуже точна це наука,

І її всі дітки вчать.

Всім вона потрібна, знайте,

Математику вивчайте!

Мишка хоче перевірити, чи знаєте ви математику.

  • Порахуйте від 1 до 10.

  • Порахуйте від 10 до 1.

  • Порахуйте, скільки хлопчиків і дівчаток у класі.

  • Складіть приклад і розв’яжіть.

  • Скільки геометричних фігур тут заховано?

  • Молодці! Впорались із завданням. Продовжимо нашу подорож.

Зупинка «Мовна».

На нас чекає мудра Бджілка. Вона знає, що це ваш перший урок, і ще не всі вмієте писати і читати. Але з моєю допомогою ви надрукуєте свої імена на сонячних промінчиках, які лежать у вас на парті. І ми утворимо із цих променів-імен сонечко, яке світитиме в нашому класі.

  • Молодці! Усі впорались із завданням. Яке гарне сонечко світитиме в нашій школі! Мандруємо далі!

Зупинка «Спортивна».

Фізкультпауза.

Зупинка «Природнича».

  • Зустрічає нас веселий Жираф і хоче перевірити, що ви знаєте про навколишній світ, природу, природні явища.

Гра «Вгадай, хто це?». Загадки.

Ось вона яка

Розбійниця морська!

Всіх би проковтнула

Зажерлива … (акула)

Тільки дощик прошумів

Над лужком, над лісом,

Хтось у небі рушничок

Вишитий повісив. (веселка)(Дугоподібна різнокольорова смуга на небі, яка з’являється внаслідок заломлення сонячних променів у краплинках дощу; райдуга. Сім кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій. Фіолетовий.)

В теплий дощик народився,

Парасолькою накрився.

Може б з лісу пострибав,

Якби другу ногу мав. (гриб)

Стоїть в баночці, в аптечці,

Коричневий, пахучий.

А на ліктях і колінах

Він жовтий і щипучий. (йод)

Зупинка «Казкова».

Гра «З якої казки?»

«…А Півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а Мишенята танцюють та в ігри грають…» (Колосок).

«…Кізонько моя мила, Кізонько моя люба, чи ти пила, чи ти їла?..» (Коза-Дереза.)

«…Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…» (Колобок).

«…От Котик почув Півника, прибіг, забрав його у Лисички і приніс додому…» (Котик і Півник).

«…Хто, хто тут живе?

  • Я – Мишка-шкряботушка, Жабка-скрекотушка, Зайчик-побігайчик!

  • А ти хто така?» (Рукавичка).

Гра «Утвори слова».

З ВІНОК

П УЧКА

Ш ЛІВЦІ

О ОШИТ

Р ОРТФЕЛЬ

ДЗ КОЛЯР

  • Молодці, ви щойно пройшли першою стежкою Країни Знань, упоралися з усіма завданнями.

Ми будемо учитись на «відмінно»,

Із поведінкою в нас буде все гаразд,

Та ви прийміть нас із любов’ю тільки

І поведіть у перший клас.

— Я з великою радістю поведу вас у перший клас. Хай шкільне життя буде для вас щасливим! Хай стеляться вам сонячні дороги у широкий світ знань. Умінь, праці і звершень! В добру путь, дорогі діти! На цьому наш перший урок закінчено.

вчитель Нікітіна І.О.

Скачать оригинальный файл

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *